E-papierosy są znane na całym świecie od wielu lat, choć ich popularność w naszym kraju wzrosła stosunkowo niedawno. Wiele osób, które szukają alternatyw dla tradycyjnych papierosów, zwracają się właśnie ku elektronicznym wersjom. Producenci e-papierosów zapewniają, że w porównaniu do zwykłych papierosów, są one nie tylko o wiele zdrowsze, lecz również umożliwiają zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy. Przedstawimy pokrótce wszystkie zalety oraz wady tych urządzeń.

Zalety e-papierosów.

Do niezaprzeczalnych zalet e-papierosów należy przede wszystkim zmniejszony stopień szkodliwości i negatywnego wpływu na nasze zdrowie, w tym najbardziej na układ oddechowy. Na ich korzyść przemawia również mnogość dostępnych na rynku smaków „liquidów”, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Decydując się na zakup e-papierosa, możemy także raz na zawsze pożegnać się z przykrym zapachem na naszych ubraniach, włosach i paznokciach. Na uwagę zasługuję również fakt, że w porównaniu do cen tradycyjnych papierosów – ich elektroniczne odpowiedniki pozwalają zaoszczędzić pewną sumę pieniędzy.

Wady e-papierosów.

Elektroniczne papierosy nie są jednak pozbawione wad, do których zaliczyć możemy między innymi fakt, że wciąż wykazują się negatywnym wpływem na zdrowie, choć w o wiele mniejszym stopniu w porównaniu do tradycyjnych papierosów. Warto także podkreślić, że całkowita cena urządzenia jest dosyć sporym wydatkiem, który zazwyczaj wynosić może nawet kilkaset złotych. Niewątpliwie jednak, po pewnym czasie koszt ten w pewnym stopniu się zwraca – ze względu na to, że cena liquidów i akcesoriów do urządzeń jest o wiele niższa, jeżeli porównamy ją do kosztów tradycyjnej paczki papierosów.