Jazda na deskorolce cieszy się coraz to większą popularnością i to nie tylko wśród młodych osób i nastolatków. Ten rodzaj aktywności pozwala nie tylko świetnie spędzić wolny czas, lecz także rozwinąć wiele przydatnych umiejętności i cech – jak, choćby lepsza koordynacja ciała. Jeżeli więc przymierzasz się do zakupu swojej pierwszej deskorolki, podpowiemy, o czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę.

Rodzaje deskorolek.

Deskorolka to jedynie umowna nazwa, która skupia w sobie tak naprawdę kilkanaście produktów różniących się od siebie nie tylko wyglądem i kształtem, lecz także zastosowaniem i ogólnymi cechami. Wyróżnić możemy między klasyczną deskorolkę, która jest najbardziej uniwersalna – można więc na niej jeździć zarówno po asfalcie i chodniku, jak i pokusić się o wykonywanie prostych lub bardziej złożonych trików. Na kolejnym miejscu ląduje równie popularna fiszka, która to z kolei wyróżnia się stosunkowo niewielkim rozmiarem, przez co polecana jest zarówno osobom początkującym, jak i dzieciom. Longboard, jak możemy domyśleć się po samej nazwie, charakteryzuje się tym, że jest stosunkowo długa, a jej konstrukcja zapewnia sporą stabilność – ta konkretna deskorolka jest przeznaczona dla bardziej zaawansowanych użytkowników, którzy pragną osiągać większe prędkości.

Wybór deskorolki – podstawowe kwestie.

Jeżeli nie mieliśmy w przeszłości do czynienia z deskorolką, warto postawić na jej klasyczny model lub wspomnianą fiszkę – sprawdzą się doskonale podczas szlifowania pierwszych umiejętności, jak i nauki jazdy. Istotny jest również jej rozmiar – powinna być stosunkowo szeroka, co zapewni nam dodatkową stabilizację. Jeżeli przyswoimy już podstawowe kwestie związane z jazdą na deskorolce i opanujemy pierwsze „triki”, możemy pokusić się o zakup zgoła odmiennego modelu.