Sytuacja na drogach bywa zmienna i dynamiczna, nawet jeżeli posiadamy ogromne umiejętności prowadzenia pojazdów, które potwierdzone są długoletnim doświadczeniem i brakiem uczestniczenia w kolizji – nie oznacza to jednak, że i nam nigdy nie zdarzy się nieszczęśliwe zdarzenie. Podczas stłuczki czy kolizji, emocje niejednokrotnie górują nad rozumem, toteż może się zdarzyć, że dany sprawca zwyczajnie nie uzna, że jest winnym całego zdarzenia. To właśnie dla takich przypadków warto jest mieć rejestrator samochodowy, dzięki któremu całe zajście będzie udokumentowane i proste do rozstrzygnięcia.

Dlaczego warto kupić rejestrator wideo do samochodu?

Oprócz wspomnianych wyżej kwestii, posiadanie rejestratora wideo zapewnia nam bezpieczeństwo w sytuacjach, gdy pozostawiamy pojazd bez opieki – a więc, na przykład, na parkingu galerii czy sklepu. Może się zdarzyć, że inny kierowca, wykonując manewr parkowania lub wyjeżdżania z parkingu, zwyczajnie uszkodzi nam auto, a następnie oddali się z miejsca zdarzenia. W takim przypadku – możemy spodziewać się tego, że został uwieczniony przez zainstalowany w naszym pojeździe rejestrator. Jeżeli nie posiadalibyśmy kamery – konieczne byłoby szukanie świadków zdarzenia lub liczenie na to, że zostało to zarejestrowane przez okoliczny monitoring, który często jest niskiej jakości. Niejednokrotnie zdarzyło się również, że od otrzymania nieuzasadnionego mandatu uchroniła kierowcę zainstalowana kamera.

O czym pamiętać podczas zakupu rejestratora wideo?

Tak, jak w każdym innym przypadku – powinien to być zakup przemyślany i rozsądny. W poszukiwaniu tego rodzaju produktu na popularnych portalach aukcyjnych możemy znaleźć ogromną ilość ofert – zanim jednak zadecydujemy o zakupie, powinniśmy zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie. W pierwszej kolejności rozdzielczość – powinna ona wynosić minimum 720p, co zapewni obraz w rozdzielczości 1280×720 pikseli. Im wyższa będzie rozdzielczość, tym na lepszą jakość obrazu możemy liczyć – należy jednak mieć na uwadze, że wraz ze wzrostem rozdzielczości, wzrasta również rozmiar nagrania. Takie urządzenie powinno również umożliwiać nagrywanie nocne, a więc – między innymi – posiadać wbudowaną diodę podczerwieni. Istotnym aspektem jest również kąt nagrywania, który powinien być możliwie jak najszerszy.