Aby utrzymać swoją wagę i nie przytyć, nie trzeba przechodzić na dietę, choć istotne jest przestrzeganie schematu żywieniowego i nieprzesadzanie z niektórymi pokarmami.

1. Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest unikanie pewnych produktów spożywczych, które zawierają dużo tłuszczu i powodują przybieranie na wadze. Zacznij od słodyczy i zapomnij o nich, choć jasne jest, że zjedzenie jednego pączka lub podobnego w tygodniu jest w porządku, musisz jednak umieć je racjonować i jeść z dużym odstępem czasu, aby organizm nie przyjął ich jako nawyku.

2. Idealnym pożywieniem dla utrzymania wagi są warzywa i owoce, ponieważ są nie tylko bardzo zdrowe, ale także zawierają białka niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

3. Bardzo dobre są również wszelkiego rodzaju mięsa i ryby, ale należy pamiętać, aby nie zawierały one złych tłuszczów i były grillowane lub gotowane na bardzo małej ilości oleju, aby nie zawierały zbyt wielu kalorii.

4. Węglowodany powinny być racjonowane, a schemat postępowania ustalony, choć odrobina sałatki z makaronu lub ryżu również będzie świetna. Wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu.

5. Bardzo dobre są również kremy i zupy, ponieważ mają właściwości trawienne, a wiele z nich ma właściwości moczopędne, co ułatwia chodzenie do toalety, a także pozwala zachować zdrowie i prawidłową wagę.

6. Wyeliminuj ze swojej diety wszelkiego rodzaju sosy i przyprawy, ponieważ zwiększają one tylko kaloryczność dania i nie są tak naprawdę potrzebne. Jeśli możesz użyć soli niskosodowej, byłoby wspaniale.

Smaczna sałatka z czerwonej cykorii

7. Należy spożywać dobre tłuszcze, takie jak płatki śniadaniowe, jajka, wędliny i niektóre mięsa. Są to również tłuszcze, ale są one niezbędne dla naszego organizmu i nie możemy się bez nich obejść.

8. Bardzo ważne jest również, aby nie podjadać między posiłkami.