Aktualnie pogoda nas nie rozpieszcza – za nami nieco deszczowe i cechujące się niższą temperaturą dni. Wiosna jednak zawitała na nas już na dobre, a to oznacza, że i lato zbliża się wielkimi krokami. Niektóre osoby uwielbiają gorący skwar lejący się z nieba, nie ukrywajmy jednak, że dla większości osób upały są ogromnym utrapieniem. Wysokie temperatury w znaczącym stopniu wpływają na nasz komfort, a przy tym stanowią pewne niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia, w szczególności osób starszych. Jak więc przygotować się na nadejście cieplejszych dni i komfortowo żyć we własnym mieszkaniu lub domu?

Tani i skuteczny – czyli wentylator.

Szczyt sprzedaży wentylatorów przypada wraz z nadejściem cieplejszych dni, a to z kolei wiążę się z brakami magazynowymi – jeżeli więc nie posiadamy w naszym domu wentylatora, lepiej zastanowić się nad jego zakupem już teraz. Wielu sprzedawców wykorzystuje również fakt, że na tego rodzaju sprzęt jest większe zainteresowanie i z tego powodu zawyżają jego cenę, a jak wiemy – nikt nie lubi przepłacać.

Rolety.

Jeżeli w trakcie letnich dni nie przebywamy w domu, a znajdujemy się w pracy – zadbajmy o to, by po powrocie temperatura panująca w domu była sprzyjająca. Można to zrobić poprzez zastosowanie rolet lub żaluzji, które skutecznie uniemożliwią promieniom słonecznym nagrzewanie pomieszczeń. W przypadku, gdy nasza praca jest w głównej mierze zdalna, sprawa się nieco komplikuje – raczej mało kto chciałby przebywać w zaciemnionym pomieszczeniu oświetlanym sztucznym światłem.

Co jeszcze można zrobić?

Wiele osób stawianych jest przed dylematem – otwierać okna, czy też nie? Jak się okazuje, wietrzenie domu lub mieszkania ma sens tylko i wyłącznie rankiem, a więc wtedy, gdy temperatura jest względnie niska a powietrze zwyczajnie świeże. Przydatne może być wykonanie zimnej wersji termoforu – wystarczy nam do tego plastikowa butelka, którą wypełniamy wodą i zamrażamy.