Ten niezwykle popularny i kwaśny cytrus znajduje się w lodówkach w najpewniej większości domów – czy możemy sobie wyobrazić przepyszną herbatę bez wkrojonego plasterka cytryny? Cytryna nie ogranicza się jedynie do zastosowania jej w celu nadania walorów smakowych – jakie więc są nietypowe zastosowania cytryny?

Nieodzowna w domowych porządkach.

Domowe porządki potrafią być istną zmorą – niektóre powierzchnie niezwykle ciężko jest wyczyścić – z pomocą przychodzi nam więc cytryna, a raczej wyciśnięty z niej sok. Nadaje się on idealnie do czyszczenia lodówek, piekarników czy mikrofalówek. Jak wykorzystać cytrynę, by wyczyścić piekarnik? Nie ma nic prostszego – wystarczy wycisnąć z niej sok, zmieszać go z wodą i umieścić w żaroodpornym naczyniu, a następnie nagrzać piekarnik. Wydobywająca się z naczynia para, w połączeniu z cytryną sprawi, że brud będzie niezwykle prosty do usunięcia za pomocą najzwyklejszej szmatki – bez żadnego szorowania, szybko i prosto!

Cytryna na trudne plamy.

Plamy z atramentu znajdującego się w długopisach na naszych ulubionych ubraniach są niezwykle trudne w usuwaniu. Nie oznacza to jednak końca świata, a taką plamę można spróbować usunąć właśnie za pomocą soku z cytryny. Co ciekawsze, cytryna sprawdzi się doskonale w usuwaniu nieprzyjemnego zapachu z lodówki lub w czyszczeniu naszej ulubionej i drogocennej biżuterii.