W przypadku, gdy chcemy zbudować masę mięśniową, należy wykonywać przede wszystkim trening siłowy. Jednak sam trening nie sprawi, że od razu będziemy rosnąć. Ponadto musimy zadbać także o dietę. To właśnie surplus kaloryczny może spowodować, że będziemy rosnąć. Dobrze ułożony trening siłowy pozwala nam uszkodzić mięśnie i zmusić je do wzrostu. Z kolei optymalna dieta na masę sprawia, że mięśnie będą się regenerować i nadbudowywać.

Zadbaj o odpowiednią objętość treningową

Jeśli chcemy zbudować masę mięśniową, to konieczne jest wykonywanie odpowiedniej objętości treningowej w tygodniu. Należy to rozumieć w ten sposób, że zarówno ilość serii, jak i ilość powtórzeń powinna być przez trenujących kontrolowana. Z każdym tygodniem objętość powinna być większa, jednak musi być na tyle wyważona, aby nie doprowadzić do przetrenowania.

Wykonuj ćwiczenia wielostawowe

Podstawą dobrze skonstruowanego treningu siłowego są ćwiczenia siłowe. Jeśli interesuje nas ogromna masa mięśniowa, to właśnie należy wykonywać ciężkie ćwiczenia wielostawowe, dzięki którym organizm będzie otrzymywał odpowiednio duży bodziec do wzrostu. W taki sposób można naprawdę wzmocnić mięśnie w całym ciele. Jeśli interesuje nas budowanie czystej masy mięśniowej, to wykonywanie ćwiczeń wielostawowych również będzie wskazane, ponieważ dzięki temu organizm będzie spalał więcej kalorii, aniżeli przy wykonywaniu ćwiczeń izolowanych.

Skup się na progresie

Odpowiednio ułożony trening siłowy składa się nie tylko z dobrze dobranych ćwiczeń. Ważne jest także to, aby dobrze rozpisać progres treningowy, a więc serie i powtórzenia. Skup się na tym, aby z tygodnia na tydzień być lepszym i po prostu progresować w każdym możliwym elemencie. Poza tym nie zapominaj, że redukcja tkanki tłuszczowej i odchudzanie zależne jest także od odpowiedniej diety każdego dnia. Jeśli o tym nie zapomnisz, to w taki sposób na pewno zwiększysz szansę na to, że masa mięśniowa zacznie się zwiększać. Pamiętaj jednak, że w przypadku budowania mięśni niezbędne jest także trzymanie wysokokalorycznej diety.