Dieta Dukana cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób, które chcą schudnąć. Nie da się jednak ukryć, że nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, na czym dokładnie polega ten sposób żywienia.

Dobrze byłoby zatem zdobyć wiedzę na temat tego, co można jeść na diecie Dukana i czy jest ona bezpieczna.

Co należy jeść na diecie Dukana?

Dieta Dukana polega na spożywaniu określonych produktów oraz ograniczeniu spożywania innych. Jeżeli chodzi o te pierwsze, jest to przede wszystkim żywność bogata w białko. Dietę Dukana można określić mianem wysokobiałkowej. Spożywa się więc na niej duże ilości sera białego, jajek, jak również różnego rodzaju mięs.

W mniejszym stopniu sięga się natomiast po produkty bogate w tłuszcz. Jeżeli chodzi zaś o węglowodany, należy bardzo mocno je ograniczyć. Warto zaznaczyć, że dieta Dukana składa się z czterech faz. Mowa tu o fazach uderzeniowej, wprowadzania, utrwalania oraz stabilizacji.

Więcej nt. zdrowego odchudzania znajdziesz w portalu https://sztukaodchudzania.pl/.

Komu polecana jest dieta Dukana, a kto powinien na nią uważać?

Dieta Dukana jest dedykowana przede wszystkim osobom, które pragną schudnąć. Bardzo często decydują się na nią ludzie zmagający się z nadwagą czy otyłością. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że dieta Dukana nie zawsze i nie dla każdego jest bezpieczna.

Przede wszystkim, nie powinny zdecydować się na nią osoby, które cierpią na jakiekolwiek schorzenia nerek. Dieta wysokobiałkowa jest bowiem dla nich wyjątkowo szkodliwa. Osoby, które mają wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, powinny zatem skonsultować się z lekarzem. Najlepiej byłoby zrobić to przed wprowadzeniem w życie zasad diety Dukana.