Technologia ewoluuje w zatrważającym tempie, a to wymusza konieczność zakupu coraz to nowszych modeli urządzeń. Nie chodzi już nawet o to, by podążać za najnowszymi trendami technologicznymi – smartfon, który dotychczas sprawdzał się doskonale, w dość krótkim czasie może stać się mało wydajny, a tym samym użyteczny. Najpewniej wiele osób ma przynajmniej jeden, lub dwa modele przestarzałych telefonów komórkowych. Rodzi się więc pytanie – co można z takim urządzeniem zrobić?

Najprostsze rozwiązanie – a więc sprzedaż.

Modele telefonów komórkowych sprzed kilkunastu lat, które niegdyś były istnymi perełkami technologicznymi, wciąż pozostają perełkami dla różnej maści kolekcjonerów czy fanów starszej elektroniki, którzy gotowi są wydać sporą ilość pieniędzy, by uzyskać taki, zabytkowy już, sprzęt. O ile nikt raczej nie zamierza kolekcjonować rocznych, czy dwuletnich smartfonów, tak nic nie stoi na przeszkodzie, by takie urządzenie wystawić na sprzedaż. Nawet jeżeli jest w opłakanym stanie – wciąż mogą znaleźć się chętni na zakup choćby po to, by przeznaczyć go na części zamienne. Niezwykle popularne stają się w ostatnim czasie komisy, czy też skupy telefonów – jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy zwyczajnie nie mają czasu, lub ochoty zajmować się bezpośrednio sprzedażą. Należy jednak pamiętać o tym, że oferowane przez takie skupy ceny zakupu telefonu będą o wiele niższe.

Zbiórka elektroniki, elektrośmieci.

W większych miastach corocznie organizowane są tak zwane zbiórki elektrośmieci, a więc zepsutej, czy zwyczajnie zbędnej elektroniki – komputerów, laptopów, czy właśnie telefonów komórkowych. Sprawdź ogłoszenia ze swojej okolicy, czy podobne wydarzenie również będzie organizowane.

Podaruj w prezencie.

Możemy się zastanawiać – komu potrzebny by był stary i niezbyt już funkcjonalny telefon? Wbrew pozorom – wielu osobom. Przykładem niech będą dziadkowie, którzy nie są obyci z technologią – starszy model smartfona może się okazać dla nich ciekawym prezentem. Pamiętajmy o tym, że nawet takie urządzenie może być także dla wielu osób luksusem, na które zwyczajnie ich nie stać – sprawdźmy więc lokalne ogłoszenia zbiórek czy datków na rzecz pomocy ubogim rodzinom.