Spacer to miła forma aktywności fizycznej, która nie wymaga od nas nadmiernego wysiłku. Stanowi doskonałą okazję do prowadzenia rozmów czy podziwiania okolicznych krajobrazów. Spacerowanie to również świetny sposób na wewnętrzne wyciszenie się i odetchnięcie od trapiących nas problemów. Co jednak równie istotne – regularne spacery zapewniają nam odpowiednią dawkę wymaganej aktywności fizycznej, co bezpośrednio przekłada się, między innymi, na lepsze zdrowie i sylwetkę. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu nie jesteś do nich przekonany – przedstawimy kilka powodów, dzięki którym z całą pewnością się to zmieni!

Dotlenisz się.

Podczas jakiejkolwiek aktywności fizycznej, nasz organizm wymaga od nas dostarczania większej ilości tlenu. Nie inaczej jest w przypadku spacerów. Dlaczego jest to kwestia na tyle ważna? Ponieważ pozwala nam dotlenić mózg, a tym samym sprawić, że ten pracuje na wyższych obrotach.

Zmniejszysz poziom stresu.

Spacer, szczególnie na łonie natury, pozwala w znaczącym stopniu wyciszyć się wewnętrznie, a tym samym – uporać się z gryzącymi nas problemami i stresem, jakiego na co dzień doświadczamy.

Lepsza sylwetka.

Nawet godzinny spacer dziennie przyczynia się do zachowania lepszej sylwetki i poprawy ogólnej kondycji naszego organizmu. Oczywiście, nie można spacerów porównywać z takimi aktywnościami, jak bieganie – jednak po pewnym czasie również i w przypadku zwykłych spacerów zauważymy, że nasze ciało zmienia się na lepsze. Zyska na tym również nasze zdrowie, szczególnie podczas słonecznych dni. Dlaczego? W naturalny sposób dostarczymy naszemu organizmowi drogocennej witaminy D.